DYMnO już osiemnaste

May 15th, 2017

Długodystansowy Marsz na Orientację - skrót taki od DYMnO. Przez osiemnaście lat rozbudował się do imprezy z udziałem zawodników spoza Kraju (tak, tak…), na której rajduje się pieszo, rowerami i kajakami, a tras i kategorii wiekowych jest - no, dużo. I atrakcji też: nie poskąpiono nam walki w terenie prawie pustynnym i również mocno błotnistym oraz wodnym (czasem woda sięgała po pas). Piękne słońce w południe i ciemności nocne - to kolejne atrakcje. Zapamiętajmy nazwę Dąbrówka k. Radzymina, gdzie na pięknych terenach (lasy i starorzecze Bugu) spotykaliśmy dzikie zwierzęta (np. łosie i ptaki) oraz wiele miejsc godnych zainteresowania (skansen!); no i gościnni mieszkańcy Gminy, którzy użyczyli nam tych wszystkich wspaniałości… Było przepysznie pod każdym względem!

Podkarpackie napieranie

May 4th, 2017

Przez cały długi weekend majowy, na dwóch trasach Rajdu 360* walczyło kilkanaście zespołów. Nie było lekko - nieprzerwanie, przez trzy doby jeżdżono rowerami, na rolkach, pływano kajakami i pokonywano biegiem dziesiątki kilometrów. Trasę wyznaczały punkty kontrolne i, żeby się nie zanudzić - wykonywano zadania specjalne, głównie linowe. To wszystko, w starym Przemyślu i jego okolicach - pięknych i pełnych pamiątek historycznych. Aż szkoda, że to spotkanie miłośników rajdów przygodowych przeszło do historii…

Mocna jazda i bieganie na początek wiosny

April 27th, 2017

Pierwsze wiosenne ciepło i ostre słońce - typowa wiosna. Ruszono więc rowerami i biegiem w podwarszawskie lasy; a ruszono na poważnie - dystanse: od 10 do 100 kilometrów, jazda niektórych od rana do wieczora, po piaszczystych górkach i zakrzaczonych dolinkach… Team 360! To jest to!

Pierwszy kwartał na górkach w Wesołej

March 15th, 2017

Styczeń, luty, marzec - przebiegane po leśnych drogach w Wesołej; treningowo i startowo… pod górę i na zbiegach… po śniegu i po zeszłorocznych liściach… w zimnie i ciepełku (cokolwiek to znaczy). A obrazki z kilku sobotnich gonitw stworzyły barwny kalejdoskop pełen uciechy z pokonanych słabości i wspólnego bycia na biegowych trasach.

Biegowa tradycja Warszawy

February 20th, 2017

To już dwunasty Bieg Wedla; tuzin corocznych zawodów okraszonych okolicznościami zimowej przyrody w parku Skaryszewskim, czekoladowymi słodkościami Wedla i, przede wszystkim, udziałem setek uczestników w biegach na czterech dystansach. Niektórzy z nich wystartowali kolejno - w dwóch najdłuższych. Tradycja zobowiązuje…